Ingatlan360 logo
  • Magánszemélyeknek
  • Közvetítőknek
  • Hirdetésfeladás
  • Árak és hirdetési lehetőségek
  • Mennyit ér az ingatlanom?
  • Ingatlan statisztikák
EladóKiadó
EladóKiadó
Lakás
Ár-mFt
Méret-
Szobák
Részletes kereső
Alapadatok
Válassz
Válassz
Panel lakásTéglalakásCsúsztatott zsalus
Külső adatok
Válassz
Válassz
Válassz
Válassz
Rezsi adatok
Ár-eFt
Válassz
Válassz
Válassz
Egyéb adatok
Válassz
Válassz
Keresés
Válassz

Város és környék bemutatása


  • Elhelyezkedés, Fontosabb jellemzők

    Szigetszentmiklós a budapesti agglomerációhoz tartozó város, a Szigetszentmiklósi járás székhelye. A több mint hétszázötven éves múlttal rendelkező település városi rangját 1986-ban szerezte meg. Szigetszentmiklós a Duna által körülhatárolt Csepel-sziget északi részén terül el. Keletről a Ráckevei-Duna, Dunaharaszti és Taksony; délről Szigethalom; nyugatról Halásztelek; északról pedig Budapest XXII. kerülete határolja. A Duna folyam és a főváros közelsége jó gazdasági és infrastrukturális adottságokkal ruházza fel Szigetszentmiklóst.

  • Hírességek

    A magyar közélet néhány kiemelkedő alakja köthető Szigetszentmiklóshoz. Híres művészek, sportolók, politikusok és vallási személyiségek születtek és éltek, illetve élnek Szigetszentmiklóson. Közülük fontos kiemelni Dr. Czékus János Pált, aki 1944-ben, itt látta meg a napvilágot. 1999 és 2001 között a Magyarország Nato katonai képviselője volt, emellett vezérőrnagyi ranggal rendelkezik, valamint Szent-Györgyi Albert-díjas egyetemi tanár. A településhez köthető továbbá Ádám Jenő, zeneszerző, kóruskarnagy; Károly György, költő, író; Leskovics Gábor, rockzenész, énekes; valamint Vereckei Ákos, kétszeres olimpiai és hatszoros világbajnok kajakozó.

  • Nevezetességek

    Ádám Jenő, Kossuth-díjas zeneszerző emlékét két fontos látnivaló is őrzi Szigetszentmiklóson, ilyen az Ádám Jenő Emlékház és Ádám Jenő síremléke. Ugyancsak a múlt értékei előtt tiszteleg a város egyik legjelentősebb nevezetessége, a Városi Helytörténeti Gyűjtemény, mely széles néprajzi, történeti és régészeti kollekciójával országos szinten egyedülálló. A múzeum 1968-ban Szigetszentmiklós várossá válásakor került jelenlegi helyére.

    A város nevezetességei közé sorolható továbbá a Lakihegyi Adótorony, a Csepel Autó Gyártmánymúzeum és a Molnár Imre Citeragyűjtemény is. A településen található az egyedülálló természeti értékeket őrző Tanösvény is.

  • Vonzáskörzetben működő nagyobb cégek, vállalatok

    A kedvező adózási feltételek, a Duna és az M0-ás autópálya Szigetszentmiklósi szakasza számos nagyvállalatnak nyújt kedvező feltételeket a környéken. Mindezek közül talán a legkiemelkedőbb a Schneider Electric vállalat, mely „a világ vezető vállalkozása a fenntartható energiagazdálkodás és az ipari automatizálás terén.”

    Magyar Plastiroute német-magyar vegyesvállalat a forgalomtechnika terén tölt be jelentős szerepet. A környék további fontos kereskedelmi vállalatai a Delta-Truck Kft., a Buderus Hungária Fűtéstechnikai Kft., valamint a SUM és Társa virág-nagykereskedelmi cégek.

  • Ipar

    A környéken jelentős idegenforgalom bonyolódik le évről évre. A szuburbanizációs folyamatok mellékhatásaként emelkedik a város gazdasági szerepe is. Szigetszentmiklós az ország munkahelyekkel egyik legellátottabb területén helyezkedik el, köszönhető ez a leshegyi ipari park folyamatos bővülésének is. A rendszerváltás előtt a környék a magyar hadipar és nehézipar egyik központjának számított, köszönhetően többek között az 1996-ban megszűnt Csepel Autógyárnak. Mára a helyén az ÁTI Sziget Ipari Park működik, a környéken pedig a szolgáltatói szektor és a kereskedelem dominál.


  • Város jellege

    Szigetszentmiklós sajátja a páratlanul szép természeti környezet, mely a várost igazán élhetővé teszi. A város a környéken működő ipari parkoknak, a nagy számban létesült kis- és középvállalkozásnak, a főváros közelségének és a helyi transznacionális vállalatoknak köszönhetően jó gazdasági adottságokkal rendelkezik, így munkalehetőségek is adottak. Kulturális és történelmi értékeihez köthető nevezetességei igazi időutazásban részesítik a látogatókat és az itt élőket.

  • Városrészek bemutatása

    Szigetszentmiklóson belül 7 városrészt különböztetünk meg. A jórészt panelházakkal szegélyezett Lakótelepet, a családi házakban gazdag kertvárosi részt, a Falut, a természeti értékekben gazdag Lakihegyet és a Duna-partot, valamint Ragádot és Buckát, ahol ugyancsak a kertvárosi hangulat és a természet közelsége kölcsönöz harmonikus hangulatot. A helyiek ugyanakkor további városrészeket is megkülönböztetnek, melyek közül Paptagot, Hárost, Vásárteret és a Sóshegyet is érdemes megemlíteni.

  • Lakosság bemutatása

    Szigetszentmiklós a maga közel harminchatezer főt számláló népességével, Budapestet leszámítva, a Csepel-sziget legnagyobb települése. A lakosság kilencvenegy százaléka magyar nemzetiségű, de német, szlovák, bolgár ukrán és roma nemzetiségűek is élnek a városban, melyek közül több kisebbségi önkormányzattal is rendelkezik. A város lakói hagyományosan reformátusok ám napjainkban a legtöbben római katolikusoknak vallják magukat.

  • Fontosabb zöldövezetek, parkok, kapcsolódó lehetőségek

    A város történelmi és kulturális emlékei mellett természeti értékekben is bővelkedik, melyek közül a legfontosabb a Tanösvény. Története a mellékág hajózóútjának mederalakítási munkálataival kezdődött, és az így kialakított iszapos-kavicsos zátonyokon őshonos és betelepített növényfajták is találhatók. Szigetszentmiklóson található mindemellett a hazánkban egyedülálló Alsó-Bucka homoki, löszös területeinek értékes maradványnövény-takarója, a Ráckevei-Duna ág partjának nádasai, facsoportjai és erdőfoltjai is. Ezek a zöldövezetek kikapcsolódásra, túrázásra és tanulmányi kirándulásokra egyaránt alkalmasak.

  • Kapcsolódó statisztikák

    Szigetszentmiklós kiváló elhelyezkedéséhez még társulnak a rendkívül kedvezőnek mondható lakásárak. Habár a lakóingatlanok négyzetméter ár alakulása itt is folyamatosan növekszik, áruk még mindig a vidéki kisvárosokéival vetekszik. Jórészt a szuburbanizációnak és a környék jó gazdasági és infrastrukturális adottságainak köszönhetően a lakónépesség száma 1990 óta folyamatosan emelkedik, és ez idő alatt több mint másfélszeresére nőtt. (forrás: Központi Statisztikai Hivatal)

  • Iskolák és fontosabb képzések

    Szigetszentmiklós négy iskolája közül néhány speciális képzéseket is biztosít. Színvonalas művészetoktatás folyik a Szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában. A Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola hasznos alapokkal látja el az ott tanulókat, felkészítve őket a továbbtanulásra, vagy a belépésre a munkaerőpiacba. Fontos mindemellett megemlíteni a Batthyányi Kázmér Gimnáziumot és a Bíró Lajos Általános Iskolát is.


  • Város elérhetősége

    Szigetszentmiklós a fővárostól harminc percre található, autópályán az M0-ás vonalon illetve két főúton is megközelíthető. A sziget keleti és nyugati oldalán húzódó főútvonalakon elérhetőek a környező települések, rajtuk keresztül, Szigetszentmiklóson át pedig a főváros. Az alföldi települések irányába az 510-es számú főútvonal halad, melyre a Ráckevei Dunán át, Taksony felé vezető hídon át lehet rátérni.

  • Tömegközlekedés

    A főváros amellett, hogy közúton gyorsan megközelíthető, tömegközlekedéssel is gördülékenyen elérhető a HÉV vonalak igénybevételével. A H6-os vonal összesen négy Szigetszentmiklósi megállóval rendelkezik. A budapesti helyi buszjáratok közül a 38-as, 238-as, a 278-as, 279-es és 280-as is közlekedik Szigetszentmiklósra. Helyközi autóbuszjáratok indulnak a Csepel, Szigetszentmiklós, Szigethalom, Tököl, Lórév, Makád és Csepel, Lakihegy, Halásztelek, Szigethalom vonalon. A településen a 677, 682, 683 és 684-es helyi autóbuszjáratok közlekednek.


  • Kulturális lehetőségek

    Szigetszentmiklós kulturális életében nagy szerepet játszik a zene, melynek több helyi klub és közösség is helyet biztosít. Ilyen a Nemcsak Jazz Klub valamint a Hallgasd Helyben, élő rockzenei klub, melynek a Városi Könyvtár és Közösségi Ház nyújt teret. A Városi Könyvtár – Felnőtt Könyvtárában időről időre családi könyvnapot szerveznek. Minden év márciusában megrendezésre kerül a Kossuth Bál, melynek helyszíne a Batthyány Kázmér Gimnázium.

  • Sport

    Szigetszentmiklóson aktív sportélet folyik. Folyamatosan várja vállalkozó szellemű, sportolni, kikapcsolódni vágyó jelentkezőit a Szatelit Tenisz Klub, valamint a Felamon Modern és Jazz Tánc Egyesület. A településen két nagy múltú egyesület is helyet ad a kézilabda sportágnak. Ezek a Szigetszentmiklósi Női Kézilabda Sport Egyesület és a Szigetszentmiklósi Kézilabda Sport Kör.