Eladó ikerház Szeged
149 M Ft
931 250 Ft / m²
153 M Ft
974 522 Ft / m²
175 M Ft
1 093 750 Ft / m²
99,9 M Ft
528 571 Ft / m²
159 M Ft
1 046 053 Ft / m²
134,9 M Ft
1 014 286 Ft / m²
180 M Ft
1 125 000 Ft / m²
175 M Ft
994 318 Ft / m²
165 M Ft
1 085 526 Ft / m²
96,9 M Ft
637 500 Ft / m²
89,9 M Ft
788 596 Ft / m²
Keresésednek megfelelő új ingatlanokról e-mailben értesítést küldünk Neked!
Város és környék bemutatása
-
A napfény városaként emlegetett Szeged megyei jogú város a Dél-Alföld kulturális és turisztikai szempontból is meghatározó városa. 1962 óta Csongrád megye székhelye és a maga közel 160 ezer főt számláló népességével Magyarország harmadik legnépesebb városa. 281 négyzetkilométeres területét két folyó, a Tisza és a Maros is megkörnyékezi. Szeged meghatározó egyetemváros, hiszen a Szegedi Tudományegyetem az ország egyik legjobb minősítésű egyeteme.
Ingatlanpiac
-
A lakóingatlanok száma Szeged településen 2009-ben 75 739 darab volt, mely 2014-re 80 491 darabra emelkedett. Ez azt jelenti, hogy Szeged településen a lakóingatlanok száma 5 év alatt 6.27%-kal, azaz 4 752 darabbal bővült. Ez alatt az időszak alatt a lakóingatlanok száma átlagosan egy évben 950 darabbal növekedett meg.
Az átlagos szegedi ingatlan négyzetméter ár 650 926 Ft, ami az országos átlagnál (582 788) 11,7%-kal magasabb. Az átlagos szegedi ingatlan négyzetméter ár 43%-kal alacsonyabb a Budapestinél.
Az alábbi grafikonon megnézheted a szegedi eladó ingatlanárak alakulását:
A Kádár-korszakhoz köthető nagy számú betelepülésnek köszönhetően Szeged és vonzáskörzete kiemelkedő helyet képvisel az ezer lakosra jutó épített lakások statisztikájában. Ebben csak a főváros és Győr-Moson-Sopron megye előzi meg. Csongrád megyében a havi nettó átlagkereset és a foglalkoztatási ráta a középmezőnyben van a többi megyéhez képest. (forrás: Központi Statisztikai Hivatal)
-
Nagyobb cégek, vállalatok Szegeden
5000 fő fölötti létszámot foglalkoztató cégek
2000–4999 fő közötti létszámot foglalkoztató egységek
1000–1999 fő közötti létszámot foglalkoztató egységek
Szeged nagy múltú cégei is elsősorban az élelmiszeriparhoz kapcsolódnak. A Pick szalámi gyár, hivatalosan Pick Szeged Zrt. alapítása egészen 1869-re nyúlik vissza. A Sole-Mizo Zrt. Magyarország egyik legkiemelkedőbb tejipari vállalata, a szintén szegedi székhelyű Coop Szeged Zrt. pedig országszerte számos egységet üzemeltető vegyesbolt hálózat.
Köszönhetően Szeged jó infrastrukturális adottságainak, és az egyetem révén évről évre magas szakértelemmel rendelkező munkaerő-utánpótlásnak, a város egyre inkább vonzó a multinacionális vállalatoknak is. A British Petrol, a világ egyik legnagyobb olaj és gázvállalata 2017-ben létesít irodaházat Szegeden és igyekszik közel 500 munkahelyet betöltetni.
-
Ipar
A szocializmusban Szeged és környékére a könnyűipar virágzása volt jellemző, mára Magyarország legnagyobb élelmiszer ipari központja. Nemzetközi szinten elismert a szegedi Pick szalámi, illetve a tejiparban is kiemelkedő szerepet képvisel. A város közelében, Algyőn kőolajkitermelés folyik.
Város jellege
Szeged egész évben pezsgő egyetemváros. Évszakról évszakra egymást érik a kulturális rendezvények, fesztiválok, sportesemények. A város jó megközelíthetősége, körutakból és sugárutakból álló hálózata, jól kiépített helyi és távolsági közlekedési rendszere kiváló mobilitást biztosít városon kívül és belül egyaránt. Szeged zöldövezetekben is bővelkedik, így a természetjárók, kikapcsolódni, sportolni vágyók igényeit is maradéktalanul kielégíti.
Városrészek
Szeged belvárosa a település közigazgatási és kulturális központja, itt helyezkednek el a múzeumok, kávézók, éttermek és az önkormányzat, itt kapnak helyet a város kulturális rendezvényei. A belváros peremén, Tarjánban, Makkosházon és Rókuson lakótelepek terülnek el. A város agglomerációjában, mint Tápén vagy Szentmihályon pedig túlnyomórészt családi házak találhatóak.
A városrészek:
- Alsóváros
- Baktó
- Béketelep
- Belváros
- Délikert - 2005-től Gyálarét, Kecskés- és Klebelsberg-telep valamint Szentmihály közös város része.
- Északi város
- Felsőváros
- Gyálarét -1973-ig Önnáló település volt
- Kleblesberg-telep- Régi nevén Hattyas telep.
- Kecskés István-telep
- Kiskundorozsma-1973-ig önálló település.
- Makkosház
- Marostői városrész
- Móraváros
- Odessza-lakótele
- Petőfitelep
- Rókus
- Subasa
- Szentmihálytelek
- Sziksós
- Szőreg- 1973-ig Önnálló település, jelentős szerb kisebbséggel
- Tarján
- Tápé
- Újszeged
- Új Petőfitelep
- Újrókus
- Tompasziget
- Baktói Kiskertek
- Iparváros
Agglonomeráció
A szegedi nagyvárosi településegyüttes Csongrád megye déli részén, a Tisza alsó folyása mentén helyezkedik el, amelyet Szeged és a szomszédságában található 13 község alkot:
- Algyő
- Bordány
- Deszk
- Dóc
- Domaszék
- Ferencszállás
- Klárafalva
- Kübekháza
- Röszke
- Szatymaz
- Tiszasziget
- Újszentiván
- Zsombó,
- valamint a városok közül Sándorfalva .
A településegyüttes a korábbi, 2003-as lehatároláshoz képest három községgel, Bordánnyal, Dóccal és Ferencszállással bővült. Összetételét tekintve – két települést, a Mórahalmi járásba tartozó Bordányt és Zsombót leszámítva – megegyezik a Szegedi járással.
Zöldövezetek, parkok
Szeged számos, országos szinten kiemelkedő jelentőségű parknak ad otthont. A Szegedi Vadaspark, Magyarország legfiatalabb és legnagyobb területű állatkertje, veszélyeztetett fajok tartására szakosodott. Az Egyetemi Fűvészkert számos ritka növénynek ad otthont, gyűjteményeivel (mint a japánkert vagy az üvegházi gyűjtemények) a természetvédelem a célja. A Széchenyi tér, a Várkert és az Újszegeden található Erzsébet liget a kulturális rendezvények mellett szabadidős tevékenységekere, kikapcsolódásra is rendelkezésre állnak. A szintén újszegedi kalandpark pedig az egész nyári szezonban várja a vállalkozó szellemű vendégeket.
Foglalkoztatottság, munkanélküliség
A népesség gazdasági aktivitás szerinti összetétele kedvezőbb, mint az ország más területein. A 2011. évi népszámlálás adatai alapján a szegedi nagyvárosi településegyüttes lakosainak 41%-a volt foglalkoztatott, amely a megyei átlagot 1,6, az országost pedig 1,3 százalékponttal haladta meg. Az itt élőknek még további 4,8%-a próbált elhelyezkedni. A munkanélküliség mértéke megközelítette a megyei átlagot, az országostól viszont csaknem egy százalékponttal elmaradt. A 2001. évi népszámlálás adataihoz képest a gazdaságilag aktív népesség aránya 4,5 százalékponttal (45,8%-ra) emelkedett, ez azonban csak részben a foglalkoztatottság növekedésének eredménye, mivel a munkanélküliek aránya is magasabb lett. 2001 és 2011 között a térség Csongrád megyéhez és az országos átlaghoz viszonyított relatív helyzete nemigen változott. A településegyüttesen belül Szeged szerepe meghatározó, 2011-ben a foglalkoztatottak 80%-a ebben a városban élt. A foglalkoztatottság mértéke pedig Zsombón, Algyőn és Deszken volt a legmagasabb.
Iskolák és fontosabb képzések
A Szegedi Tudományegyetem az ország egyik legnagyobb egyeteme. A városban szinte minden képzésnek megfelelő kar megtalálható, a bölcsészettudományoktól kezdve a gazdaságtudományokig. Az egyetem társintézmények hallgatóit is fogadja áthallgatásra.
Szeged virágzó élelmiszeriparának köszönhetően jelentős szakközépiskolákat, szakképző iskolákat is üzemeltet, mint A Fodor József Élelmiszeripari Szakközépiskola vagy a Déri Miksa Ipari Szakközépiskola. Ami a Szegedi Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolát, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumot, vagy a Tömörkény István Gimnáziumot illeti, a Dél-alföldi régió legszínvonalasabb általános és középiskoláiról beszélhetünk.
Felsőoktatási intézmények
A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) 30 000 hallgató tanul 12 karon és 19 doktori iskolában, mindezt 2150 oktató munkája biztosítja.
Gimnáziumok
-
Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium
-
Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium
-
Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Szakképző iskolák (szakgimnáziumok, szakközépiskolák)
-
Alföldi ASzC Fodor József Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola
-
Szent Benedek Többcélú Szakképző Intézmény Szegedi Tagintézménye
-
Szegedi Szakképzési Centrum Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
-
Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
-
Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
-
Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája
-
Szegedi Szakképzési Centrum Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma
-
Szegedi Szakképzési Centrum Móravárosi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
-
Szegedi Szakképzési Centrum Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma
-
Szegedi Szakképzési Centrum Vedres István Építőipari Szakgimnáziuma
-
Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
-
Premier Művészeti Szakgimnázium Szegedi Tagintézménye
Általános iskolák
-
Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
-
Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
-
Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
-
Orczy István Általános Iskola
-
Rókusvárosi II. Sz. Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
-
Tabán Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
-
Király-König Péter Zeneiskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
-
Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Közlekedés
Szegd megközelítése
Közúton Szeged az M5-ös autópályáról, 5-ös 43-as, 47-es és 55-ös főútról közelíthető meg. A 180 kilométerre fekvő Budapest 2005-óta az autópályán keresztül könnyen és gyorsan megközelíthető. A Tiszán három közúti hídon is át lehet kelni, a Belvárosi hídon, a Bertalan hídon és az M43-as autópályán, a Móra Ferenc hídon.
Tömegközlekedés
A város távolsági tömegközlekedése megfelelő. A közlekedésért a Dakk Zrt. és a MÁV felelős. A Szeged Pályaudvar a város legnagyobb vasútállomása, emellett kettő kisebb állomás, Szeged Rókus és Újszeged, működik. A helyi tömegközlekedés sűrű hálózatának köszönhetően rendkívül hatékonynak mondható, jelenleg az SZKT, és ami a helyi buszjáratokat illeti, a Dakk Zrt. üzemelteti. Öt villamosvonal, hét trolibuszvonal illetve huszonhét buszjárat működik városszerte.
Áramszolgáltató
Áramszolgáltató
Víz és csatorna
Tácfűtés
Szetáv - Szegedi Távfűtő Kft.
TV / internet
Szegeden a Telekom, Vodafone és Digi is szolgáltat internetet illetve televíziót. A szolgáltatók weboldalán érdemes ellenőrizni, hogy az adott címen elérhető-e a szolgáltatásuk. Szintén elérhető a a Telenet és Goodnet szolgáltatása is.
Egészségügy
Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ (SZAKK)
Kormányablakok
Szegedi Kormányablak (Rákóczi tér)
Szeged (Szőregi út - CBA NOVA)
Közjegyzők
-
Kulturális lehetőségek
Szeged kulturális intézményei, a Móra Ferenc Múzeum, a Szegedi Nemzeti Színház és a nem túl régen létesült Szent-Györgyi Albert Agóra az egész körzet kulturális életének központjai. A bor és a kultúra találkozásának kiemelkedő szerepe van Szegeden, hiszen minden ősszel megrendezésre kerül a Bortér valamint minden tavasszal a Szegedi Borfesztivál. Országszerte különösen sok látogatót vonz a nyaranta megrendezett Szegedi Szabadtéri Játékok. Mindemellett számos évközi rendezvény is helyet kap, mint a Street Food fesztivál vagy a karácsonyi vásár, melyeknek a Kárász utca, a Dugonics tér és a Széchenyi tér ad otthont.
-
Sport
Szeged nem csak a dél-alföldi kultúra, de a sport centrumának is számít. A Tiszának köszönhetően nagy múltja van a kajak és kenusportnak. A Pick Szeged kézilabdacsapat 2007-ben elnyerte a magyar bajnoki címet, 2008-ban pedig a Szeged-Beton Vizilabda Egyesület ért el kiemelkedő eredményt, a LEN kupa megnyerésével. Szeged élvonalbeli labdarúgó csapata a Szeged 2011. A Városi Sportcsarnok megannyi sporteseménynek és sportolási lehetőségnek ad otthont egész évben.
-
Szórakozás
Egyetemváros révén Szegeden egész évben a szórakozásé a főszerep. A városban fellelhető megannyi klubnak, szórakozóhelynek, kávézónak és bárnak köszönhetően minden éjjel pezseg az élet. Szeged legkiemelkedőbb zenei eseménye az országszerte híres Szegedi Ifjúsági Napok – SZIN fesztivál, melyet minden év augusztusában rendeznek meg. Évről évre híres hazai és külföldi előadók fordulnak meg itt.
Szeged egyetemének köszönhetően sok híres művészt, tudóst és sportolót tudhat magának. Országunk néhány legkiemelkedőbb alakja köthető a városhoz, gondoljunk csak Szent-Györgyi Albertre, Juhász Gyulára vagy József Attilára, akikről később a klinikai központot, az egyetem pedagógusképző karát, illetve 1962-ben magát az egyetemet nevezték el. (2000-től Szegedi Tudományegyetem). A világszinten elismert egyetemi könyvtár Klebelsberg Kuno nevét őrzi, de Szegeden született többek között Lékó Péter világhírű sakkozó, Bárdos András műsorvezető és Gera Zoltán, Kossuth-díjas színész is.
Nevezetességek
Itt található az ország egyik legjellegzetesebb épülete a Szegedi Dóm. Az azt körülvevő Dóm tér szinte egész évben számos kulturális eseménnyel gazdagítja a város hangulatát. A Szegedi Zsinagóga a világ negyedik legnagyobb zsinagógája. Szeged főbb terei, köztük a Széchenyi tér és a Dugonics tér, már önmagukban Szeged nevezetességeinek számítanak, szintén több kulturális rendezvénynek, fesztiválnak adnak otthont.
A „Szőke Tisza” Magyarország egyik legjelentősebb természeti értéke szeli át a várost. Szeged idilli folyópartja számos étteremnek, szórakozóhelynek, szabadstrandnak nyújt teret. Az Anna Fürdő pedig Szeged belvárosában várja a pihenni vágyókat egész évben.
-
Hivatalok, hatóságok:
-
Helyi sajtó, közéleti portálok:
-
Aktuális állások Szegeden: