Ingatlan360 logo
  • Magánszemélyeknek
  • Közvetítőknek
  • Hirdetésfeladás
  • Árak és hirdetési lehetőségek
  • Mennyit ér az ingatlanom?
  • Ingatlan statisztikák
EladóKiadó
EladóKiadó
Lakás
Ár-mFt
Méret-
Szobák
Részletes kereső
Alapadatok
Válassz
Válassz
Panel lakásTéglalakásCsúsztatott zsalus
Külső adatok
Válassz
Válassz
Válassz
Válassz
Rezsi adatok
Ár-eFt
Válassz
Válassz
Válassz
Egyéb adatok
Válassz
Válassz
Keresés
Válassz

Eladó családi ház Tatabánya

ingyatlan figyelő
Ingatlanfigyelő

Keresésednek megfelelő új ingatlanokról e-mailben értesítést küldünk Neked!

Város és környék bemutatása


  • Elhelyezkedés, Fontosabb jellemzők

    A főváros és Győr között pontosan félúton elhelyezkedő Tatabánya Komárom-Esztergom megye és a Tatabányai járás székhelye. A Közép-dunántúli település a maga közel kilencvenkét négyzetkilométeres területével a megye harmadik legnagyobb kiterjedésű városa. A várost megyei, regionális és országos szinten is jelentős forgalmi csomópontként tartják nyilván. Tatabánya átlagos tengerszint feletti magassága százkilencvenkilenc méter.

  • Hírességek

    Tatabányán született a XX. század néhány kiemelkedő alakja, akik a művészetek, a sport és a tudomány területén egyaránt gyarapították hazánk értékeit. Érdemes közülük kiemelni Reviczky Gábor, Kossuth-díjas színművészt; Jakobi Anna Mária, festőművészt; Ferling Bernadett, magyar válogatott kézilabdázót; Fehér Miklós, válogatott labdarúgót; Murányi Tünde, Jászai-Mari díjas színésznőt és Macher Szilárd, Harangozó Gyula-díjas balett művész, balettmester, egyetemi docenst. A városban született és jelenleg is itt él Kassai Viktor, nemzetközi labdarúgó-játékvezető is.

  • Nevezetességek

    Tatabánya nevezetességei iparváros révén műemlékeiben, ipari műemlékeiben, műalkotásaiban, múzeumaiban és egyéb épületeiben nyilvánulnak meg. Fontos kiemelni a Tatabányai Múzeumot, a Bányászati és Ipari Skanzent, a Jászai Mari Színházat, a Tulipános Házat és a bánhidai Szent Mihály Templomot.

    A város látnivalói közé tartozik továbbá az Első világháborús emlékmű a Bánhida központjában; Melocco Miklós Ady-szobra az Edutus Főiskola előtt; Varkoly László Szent István szobra Felsőgalla központjában és Erkel Ferenc szobra az Erkel Ferenc Zeneiskola előtt.

  • Vonzáskörzetben működő nagyobb cégek, vállalatok

    Egy több lábon álló gazdasági szerkezet kialakítása elengedhetetlen volt a város iparának fellendítéséhez, a munkanélküliség csökkentéséhez. A helyi ipari parkokban így olyan neves autóipari beszállítók működnek, mint az amerikai-német Souftec Kft., a japán AGC Magyarország Kft., és a Bridgestone Tatabánya Kft.

    Két jelentős dán cég is működik a városban, a szivattyúgyártással foglalkozó Grundfos Magyarország Kft., és a gyógyászati segédeszközöket gyártó Coloplast Kft. Az elektronikai iparágat többek közt az FCI Connectors Hungary Kft. és a SCI Magyarország Kft. képviseli. A környezetvédelmi iparral foglalkozó Zenon Systems Kft. pedig a kutatás-fejlesztés területén is tevékenykedik.

  • Ipar

    Tradicionálisan Tatabánya iparára és gazdaságára a szőlőtermesztés, a téglagyártás, a mészégetés és a kőbányászat volt a jellemző. Az ötvenes években a szénbányászat foglalkoztatta a lakosság túlnyomó többségét, így a könnyűipar és a szolgáltató szektor háttérbe szorult. A rendszerváltást követően a város nehézipara összeomlott, és a munkanélküliség is kiemelkedően magas mértékeket öltött. Manapság az autóipari beszállítóknak, elektronikai és gyógyászati eszköz gyártóknak otthont adó ipari parkok működnek, melyek a krízishelyzet orvoslására létrejött Gazdaságfejlesztő Szervezet támogatásával jöhettek létre.


  • Város jellege

    A természeti értékekben gazdag Tatabánya egyedülállóan szép hegyláncaival, szőlőlejtőivel igazi vadregényes gyöngyszem Nyugat-Magyarország szívében. A város érdekes, izgalmas és folyton változik. Igazi rusztikus, poszt-iparvárosi hangulata és természetközelsége egyedivé teszi a várost. Emlékművei és híres építményei a kultúra szerelmeseit is csalogatják. A kikapcsolódásra, a sport űzésére és élvezetére kínálkozó számos lehetőség egyaránt élhetővé teszi a várost és pezsgővé annak mindennapjait.

  • Városrészek bemutatása

    A központi városrész az egész település közigazgatási és kulturális csomópontja. 1956-ra Tatabánya már hat települési egységből állt, név szerint: Alsógalla, Felsőgalla, Bánhida, Tatabánya-Újváros, Tatabánya-Óváros és Kertváros városrészekből. Ezen településrészek közül jelenleg is a város részét képezi Alsógalla, Felsőgalla és Bánhida is, melyek jórészt családi házakkal szegélyezett utcái kellemes kertvárosi, falusi hangulatot kölcsönöznek.

  • Lakosság bemutatása

    Tatabánya népessége jelenleg közel hatvannyolcezer fő. A XX. századi iparosodásnak köszönhetően bekövetkezett drasztikus népességnövekedés a nyolcvanas években tetőzött, majd egészen 2016-ig csökkent, de az utóbbi egy évben ismét növekedni bizonyult. Tatabánya népsűrűsége a legfrissebb adatok szerint jelenleg hétszázhatvan fő/négyzetkilométer, mellyel így Komárom-Esztergom megye legsűrűbben lakott települése.

  • Fontosabb zöldövezetek, parkok, kapcsolódó lehetőségek

    Tatabánya természeti kincsei, látnivalói közül a három legjelentősebb a Turul-emlékmű a Kő-hegyen, mely Donáth Gyula alkotása, jelentős idegenforgalmi látványosság; a Szelim-lyuk és a Gerecse hegység, mely a környék vonzáskörzetének egyik legkiemelkedőbb kirándulóhelye; és az óvárosi Népház liget, mely kikapcsolódásra, pihenésre is kiválóan alkalmas. A környező hegyek számtalan túraútvonalat hordoznak magukban, a bányaművelés során visszamaradt megannyi tó pedig kiváló csónakázási, horgászási lehetőséget biztosít az arra látogatóknak.

  • Kapcsolódó statisztikák

    Tatabányán is megfigyelhető volt az utóbbi időszak ingatlanárainak rohamos emelkedése, ugyanakkor országos viszonylatban még így is igen kedvezőnek bizonyulnak a lakóingatlanok négyzetméterárainak alakulásai. Ami a munkanélküliség helyzetét illeti, a munkanélküliségi ráta értékei megegyeznek a fővárosban mért értékekkel. Ez is bizonyítja, hogy az ipart ért rendszerváltás utáni sokkból a gazdaságfejlesztésnek és az új ipari parkok létesülésének köszönhetően sikerült kilábalnia a városnak.

  • Iskolák és fontosabb képzések

    5 bölcsőde, 18 óvoda, 16 általános iskola és 10 középiskola található itt. Ami az általános iskolákat illeti, a Bolyai János Általános Iskolát, a Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolát és a Sárberki Általános Iskolát is érdemes kiemelni. A TISZKK Kossuth Lajos Közgazdasági és Humán Szakközépiskola Tagintézmény Tatabánya egyik legkiemelkedőbb középiskolája, de a Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája oktatási intézményt és a Klebersberg Intézményfenntartó Központ, Tatabányai Integrált Szakképző Iskola és Kollégiumot is megemlíthetjük.


  • Város elérhetősége

    A város jelentős infrastrukturális csomópont, főként a Budapest-Tatabánya- Győr- Bécs útvonal miatt, melyen keresztül autópálya is halad. Ez az útvonal az üzleti és gazdasági élet leegyszerűsödéséhez járul hozzá, megkönnyítve a logisztikai akadályok leküzdését, a helyi és külföldi cégek közötti közvetlen összeköttetés kiépülését.  Mindemellett fontos megemlítenünk, hogy a környék minden településével és az ország nagyobb városaival autóbuszjáratok kötik össze Tatabányát.

  • Tömegközlekedés

    A Budapest–Hegyeshalom–Rajka-vasútvonal átszeli a várost, melyen nyugat felé haladva Ausztria és (Németország számos déli) nagyvárosai közvetlenül, átszállás nélkül elérhetőek. Tatabánya egy központi vasút és egy autóbusz állomással rendelkezik. A helyi és helyközi autóbuszjáratokért a Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központ felel. A helyi tömegközlekedést huszonnyolc helyi autóbuszjárat bonyolítja le.


  • Kulturális lehetőségek

    Tatabánya számos ifjúsági és kulturális központja, kultúrháza, ifjúsági központja és levéltára mellett kiemelkedik leghíresebb kulturális intézménye, a Jászai Mari Színház, melynek épületét körülölelő park - tavával együtt - természetvédelmi terület. Tatabányán az önkormányzat által alapított számos elismerés és díj is kiosztásra került a kultúra kapcsolatában, melyek közül a Caritas-díjat, a Molnár János-díjat és a Tatabánya kultúrájáért díjat is érdemes kiemelni. Az évente megrendezésre kerülő Szentivánéji Karnevál és a Bányásznap egyaránt hozzájárul a város kulturális életének pezsgéséhez.

  • Sport

    Tatabánya a sportolásra és a szurkolásra egyaránt lehetőséget biztosít. A város labdarúgó csapata az FC Tatabánya, a magyar harmadosztályban játszik, a Tatabánya Carbonex KC férfi kézilabdacsapat és Tatabányai Volán SE női röplabdacsapat pedig a legmagasabb osztályban szerepel. Tatabányán található a Komárom-Esztergom megyei Önkormányzat Szent Borbála Gőzfürdője, mely a sportolni és gyógyulni vágyóknak egyaránt otthont ad. A közel harmincöt éves múlttal rendelkező, évente megrendezésre kerülő Gerecse 50 teljesítménytúra Magyarország legnépszerűbb túrája.